Jeśli śledzisz swojego ulubionego piosenkarza, markę, celebrytę lub profesjonalną drużynę sportową na TikTok, być może zauważyłeś niebieski znak wyboru wyświetlany obok ich uchwytu. Jest to zweryfikowany symbol lub odznaka, którą TikTok zapewnia, aby pomóc Ci w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących treści, które oglądasz lub kont, które śledzisz.

Co oznacza bycie zweryfikowanym na TikTok?

Zweryfikowana odznaka oznacza, że TikTok potwierdził, że konto należy do osoby lub marki, którą reprezentuje. Nasi twórcy pochodzą z różnych środowisk, a zweryfikowana odznaka jest szybkim i jasnym sposobem, aby dać Ci znać, że śledzisz prawdziwą postać, a nie parodię lub konto fana.

Jak powiedzieć, czy konto jest zweryfikowane na TikToku

Zweryfikowana odznaka to niebieski symbol zaznaczenia, który pojawia się obok nazwy konta użytkownika TikTok w wynikach wyszukiwania i na profilu.

Jeśli konto nie ma zweryfikowanej odznaki obok nazwy użytkownika, ale wyświetla ją w innym miejscu profilu (np. w bio), nie jest to zweryfikowane konto. Zweryfikowane odznaki mogą być stosowane tylko przez TikTok i będą wyświetlane w tym samym miejscu za każdym razem.

Dlaczego mamy zweryfikowane odznaki?

Weryfikacja jest sposobem, aby ludzie wiedzieli, że wysoko postawione konta, które śledzą są dokładnie tym, za kogo się podają. Dla osób prywatnych, organizacji pozarządowych, instytucji, firm lub oficjalnych stron marek, zweryfikowana odznaka pomaga budować zaufanie wśród ich zwolenników i dodaje ważną warstwę jasności w społeczności TikTok.

Jak dostać weryfikacje na TikToku

Przed przyznaniem zweryfikowanej odznaki bierzemy pod uwagę wiele czynników, takich jak to, czy godne uwagi konto jest autentyczne, unikalne i aktywne. Pamiętaj, że nie bierzemy pod uwagę liczby followersów lub like’ów na Twoim koncie jako wymogu przy przyznawaniu zweryfikowanej odznaki.

Niektóre wymagania dotyczące konta, które bierzemy pod uwagę przy weryfikacji to:

 • Aktywny: Twoje konto musi być zalogowane w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
 • Autentyczny: Twoje konto reprezentuje prawdziwą osobę, firmę lub podmiot. Tylko jedna weryfikacja na firmę lub osobę z wyjątkiem kont językowych.
  Jeśli jesteś firmą, instytucją lub podmiotem, Twoja domena e-mail musi reprezentować Twoją firmę podczas procesu zatwierdzania weryfikacji (np. @tiktok.com).
 • Kompletne: Twoje konto musi być aktualnie publiczne i posiadać uzupełniony profil z bio, imieniem i nazwiskiem, zdjęciem profilowym oraz co najmniej jednym filmem.
 • Notable: Przeglądamy konta, które są wyróżnione w wielu źródłach wiadomości, nie bierzemy pod uwagę informacji prasowych i mediów sponsorowanych lub płatnych.
 • Bezpieczne: Twoje konto musi mieć wieloczynnikowe uwierzytelnianie ze zweryfikowanym e-mailem. To gwarantuje, że autentyczny właściciel pozostaje autentycznym właścicielem i jest chroniony przed złośliwymi aktorami.

Ważne jest również, aby użytkownicy przestrzegali naszych Zasad Społecznościowych i Warunków Użytkowania, aby zapewnić, że TikTok pozostaje bezpieczną, przyjemną platformą dla wszystkich, a zweryfikowane konta nie są tu wyjątkiem. Zweryfikowana odznaka nie oznacza poparcia przez TikTok i zastrzegamy sobie prawo do odmowy lub cofnięcia weryfikacji kontom, które spełniają którekolwiek z powyższych kryteriów poprzez sztuczną lub nieautentyczną aktywność.

Jak uzyskać weryfikację na TikTok

weryfikacja na tiktok
weryfikacja na tiktok

Aby zażądać weryfikacji swojego konta TikTok:

 1. W aplikacji TikTok stuknij opcję Profil na dole.
 2. Stuknij przycisk Menu u góry.
 3. Stuknij Ustawienia i prywatność.
 4. Stuknij opcję Zarządzaj kontem, a następnie stuknij opcję Weryfikacja.
  ༚ Jeśli jesteś zarejestrowany jako Konto biznesowe, to możesz ubiegać się tylko o Weryfikację biznesową.
  ༚ Jeśli jesteś zarejestrowany jako Konto osobiste, to możesz ubiegać się o Weryfikacje osobiste i instytucjonalne.
 5. Postępuj zgodnie z krokami w aplikacji, aby złożyć wniosek o weryfikację.

Uwaga: Ta funkcja nie jest obecnie dostępna wszędzie.

Czy możesz poprosić o usunięcie weryfikacji?

Obecnie nie ma możliwości żądania usunięcia zweryfikowanej odznaki. Możesz jednak wywołać usunięcie poprzez zmianę swojej nazwy użytkownika.

Ile kosztuje uzyskanie weryfikacji?

TikTok nie pobiera opłat za weryfikację. Wszelkie podmioty twierdzące, że sprzedają weryfikacje TikTok nie są powiązane z firmą.

Dlaczego TikTok może usunąć weryfikację?

TikTok może usunąć zweryfikowaną odznakę w dowolnym momencie i bez powiadomienia. Niektóre powody usunięcia mogą obejmować:

 • Stwierdzono, że konto zostało przeniesione do innego właściciela, co czyni weryfikację nieautentyczną.
 • Nazwa użytkownika zmieniła się, więc właściciel konta musi ponownie ubiegać się o weryfikację.
 • Typ konta zmienił się na biznesowy, osobisty lub instytucjonalny.