Miliony kont na aplikacji do udostępniania wideo pozwolą tylko zatwierdzonym użytkownikom na komentowanie filmów.

Konta TikTok użytkowników w wieku poniżej 16 lat będą teraz zmieniane na prywatne, w ramach starań o poprawę bezpieczeństwa dzieci w aplikacji.

Oznacza to, że filmy zamieszczane na tych kontach nie będą dostępne do pobrania, a wszystkie osoby śledzące będą musiały być najpierw zatwierdzone.

Przychodzi miesiąc po tym, jak federalne organy regulacyjne nakazały gigantowi mediów społecznościowych ujawnić, jak aplikacja chroni i przetwarza dzieci i nastolatków.

Szef prywatności TikTok, Elaine Fox powiedziała: „Chcemy zachęcić naszych młodszych użytkowników do aktywnego zaangażowania się w ich podróż po prywatności online, a robiąc to wcześnie, mamy nadzieję, że zainspirujemy ich do przyjęcia aktywnej roli i podejmowania świadomych decyzji dotyczących ich prywatności online”.

Dalsze aktualizacje obejmują współpracujące narzędzia twórcze w aplikacji, takie jak „Duet” i „Stitch”, nie mogą być już używane przez osoby poniżej 16 roku życia.

Szef polityki bezpieczeństwa dzieci online NSPCC, Andy Burrows, z zadowoleniem przyjął „odważny pakiet środków” przez TikTok.

Dodał: „Sprawcy wykorzystują pandemię, aby wymierzyć w dzieci spędzające więcej czasu w sieci i nakłaniamy inne platformy do podobnej proaktywności, zamiast czekać na wejście w życie regulacji.”

polityka prywatnosci tiktok

Gigant mediów społecznościowych już ograniczył niektóre dostępy dla młodych użytkowników, nie pozwalając im na wysyłanie bezpośrednich wiadomości lub prowadzenie strumieni na żywo.

Inne funkcje pozwalają rodzicom i opiekunom ustawić ograniczenia dla swoich dzieci poprzez funkcję Family Pairing, a także TikTok dla młodszych użytkowników, który oferuje wstępnie wybrane, odpowiednie dla wieku filmy.

Jeśli chcesz mieć unikatowe zdjęcie na TikToku sprawdź jak zmienić zdjęcie profilowe na przezroczyste