Czy masz problemy z korzystaniem z aplikacji TikTok na swoim iPhonie, iPadzie lub telefonie z systemem Android? Istnieje duża szansa, że aplikacja boryka się z drobnym błędem, ale mogą być też inne przyczyny. Powiemy Ci o najczęstszych przyczynach problemu i jak je naprawić.

Inne powody, dla których nie możesz używać TikTok na swoim telefonie, to drobny problem z telefonem, niestabilne połączenie internetowe, awaria serwerów TikTok i inne.

Uruchom ponownie TikToka na swoim telefonie

Kiedy doświadczasz problemu z aplikacją, niezależnie od tego, co to jest, zawsze warto ponownie uruchomić aplikację, aby sprawdzić, czy to naprawia problem. Możesz rozwiązać wiele drobnych problemów, dając swojej aplikacji ponowne uruchomienie.

Na iPhone i iPadzie

  • Przeciągnij palcem w górę od dołu urządzenia i wstrzymaj się na środku.
  • Znajdź i przesuń palcem w górę na TikTok, aby zamknąć aplikację.
  • Wybierz TikTok na ekranie głównym, aby uruchomić aplikację.

Na Androidzie

  • Wciśnij przycisk Zapisy, aby wyświetlić swoje otwarte aplikacje.
  • Przesuń palcem w górę na TikTok, aby wyjść z aplikacji.
  • Wybierz TikTok w szufladzie aplikacji lub na ekranie głównym, aby ponownie otworzyć aplikację.

Uruchom ponownie telefon

Jeśli ponowne uruchomienie aplikacji TikTok nie rozwiązało problemu, uruchom ponownie telefon i sprawdź, czy to rozwiązuje problem. Ponowne uruchomienie urządzenia ma wiele korzyści, takich jak naprawa wielu drobnych usterek z systemem.

Sprawdź swoje połączenie internetowe

TikTok to aplikacja z dostępem do internetu, co oznacza, że łączy się ona z internetem, aby znaleźć i pobrać nowe treści. Jeśli Twoje połączenie internetowe jest niestabilne lub nie działa, może to być przyczyną problemów z TikTok w telefonie.

Możesz sprawdzić połączenie internetowe telefonu, uruchamiając przeglądarkę internetową i otwierając dowolną stronę. Jeśli strona się otworzy, połączenie internetowe działa prawidłowo. Jeśli jednak strona się nie otwiera, może to oznaczać problem z połączeniem.

Większość drobnych problemów z połączeniem internetowym można rozwiązać samodzielnie lub skorzystać z pomocy dostawcy usług internetowych.

Sprawdź, czy TikTok jest wyłączony

Podobnie jak wiele innych usług online, serwery TikTok mogą ulec awarii, powodując przestój w działaniu całej platformy. Problemy te pojawiają się zwykle, gdy serwery platformy napotykają na trudności techniczne.

To może być powód, dla którego TikTok nie działa na Twoim telefonie. W tym przypadku, można udać się do witryny, takie jak Downdetector, aby sprawdzić, czy TikTok jest rzeczywiście w obliczu awarii. Jeśli tak jest, trzeba będzie czekać, aż firma przynosi serwery z powrotem.

Wyczyść pamięć podręczną aplikacji TikTok na swoim telefonie

Jednym z powodów, dla których TikTok nie działa, jest uszkodzenie plików pamięci podręcznej aplikacji. Różne elementy mogą powodować te pliki, aby przejść uszkodzony, w tym wirusy i nieprawidłowe działanie aplikacji.

W tym przypadku można rozwiązać problem dość łatwo, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to wyczyścić pliki pamięci podręcznej aplikacji. Usunięcie tych plików nie powoduje usunięcia sesji logowania ani żadnych innych danych na Twoim koncie.

Aktualizuj TikToka na swoim smartfonie

Przestarzałe aplikacje zwykle nie działają dobrze i mają błędy. Twoja aplikacja TikTok może być starą wersją, powodując różnego rodzaju problemy.

Na szczęście możesz rozwiązać wszystkie te problemy, aktualizując aplikację na swoim telefonie. Najnowsza wersja aplikacji powinna naprawić twój problem i ewentualnie dodać nowe funkcje.

Awaria TikToka

Możesz zaktualizować TikTok za darmo na swoim iPhonie, iPadzie i urządzeniach z systemem Android.

Zainstaluj ponownie TikToka na swoim telefonie

Jeśli Twoja aplikacja TikTok nadal tworzy problemy, pliki rdzeniowe aplikacji mogą być wadliwe. Nie możesz uzyskać dostępu ani modyfikować tych plików, więc jedyną opcją jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji na telefonie.

Robiąc to, usuwa się istniejące pliki aplikacji i instaluje nowe pliki robocze. Nie tracisz żadnych plików konta TikTok, ale będziesz musiał ponownie zalogować się na swoje konto po ponownym pobraniu aplikacji.