Sława to bardzo kapryśny przyjaciel. Każdy może stać się viralem i stać się sławnym na TikTok przez zdobycie większej liczby polubień, mnóstwo widoków i akcji wideo. Algorytm TikTok może umieścić swoje filmy na szczycie przewijania „Dla Ciebie” i zamienić cię w sensację z dnia na dzień. Ale czy wiesz, że TikTok usunął prawie 50 milionów filmów w ciągu zaledwie 6 miesięcy, ponieważ te filmy naruszyły jego zasady?

Podczas gdy ta strona mediów społecznościowych może łatwo być twój strzał do sławy, może nawet zabrać swoją publiczność. Lub co gorsza, może zakazać ci korzystania z aplikacji, jeśli nie przestrzegasz jej wytycznych i zasad społecznościowych. I, jeśli byłeś na TikTok przez jakiś czas teraz, są szanse, że słyszałeś o użytkownikach dostających „shadowbanned”. Nie jest niczym niezwykłym dla użytkowników, aby nieświadomie przestać otrzymywać polubienia, widoki i ruch na swoich kontach z powodu TikTok shadowban.

Od czasu napływu mediów społecznościowych, shadow banning, znany również jako ghost banning lub stealth banning, był w pobliżu. Pojawia się, gdy treści zostały zablokowane lub częściowo zablokowane. Niestety, gdy twoje konto TikTok jest shadowbanned, negatywnie wpłynie to na twój zasięg i zatrzyma twój wzrost. Influencerzy i firmy polegają na mediach społecznościowych, aby stworzyć społeczność. A kiedy tracą część tej społeczności, czują utratę wsparcia.

Czym jest shadowban na TikTok?

Słowo „shadowban” jest stosunkowo zrozumiałe. Zasadniczo oznacza to, że Twoje konto zostało zbanowane. Ale część terminu „shadow” oznacza, że nie będziesz wiedział o banie.

Shadowban na TikTok to ograniczenie, które uniemożliwia pojawienie się Twoich filmów na stronie For You lub w wynikach hashtagów. Jest to sytuacja, w której Twoja widoczność została zmniejszona lub gdy zostałeś zbanowany na platformie, bez Twojej wiedzy.

Akt shadowbanningu konta TikTok jest automatycznym procesem wykonywanym przez algorytm TikTok w celu ochrony innych użytkowników przed treściami spamowymi, kwestiami praw autorskich oraz treściami dla dorosłych. Kiedy dostajesz shadowbanned, przestajesz otrzymywać polubienia, widoki i ruch ze strony For You. Często shadowbany pozostają niezauważone, dopóki inny użytkownik, który natknął się na Twoje wideo, nie zwróci na nie uwagi.

Jak długo trwa shadowban na TikTok?

Na wczesnych etapach TikTok, shadowbany trwały przez 24 godziny. Ale wraz z ostatnią aktualizacją algorytmu TikTok, długość TikTok shadowban rośnie. Obecnie konto TikTok jest shadowbanowane przez około do 2 tygodni.

W ciągu pierwszego tygodnia nastąpi spadek Twoich followersów, a co za tym idzie, również odsłon. Po kilku dniach obowiązywania shadowbana konta, nie będziesz mógł wprowadzać żadnych tagów ani tworzyć nowych filmów na TikTok, chyba że będą one publiczne.

Skąd mam wiedzieć, że mam shadowbana?

Aplikacja TikTok nigdy nie mówi, czy masz shadowbana. Ale jeśli jesteś, to prawdopodobnie możesz to zauważyć. Jeśli zostaniesz zbanowany, Twoje filmy nie pojawią się na stronie „Dla Ciebie” TikTok ani nie pojawią się, gdy będziesz je wyszukiwać za pomocą hashtagu.

W czasie trwania shadowbana TikTok, Twoje filmy i treści nie będą:

  • widoczne w wynikach wyszukiwania
  • widoczne na kanale
  • otrzymywać nowych obserwatorów
  • otrzymywać polubień od innych
  • otrzymywać komentarzy od innych

Dlaczego dostałem shadowbana na TikToku?

TikTok nie wydał żadnego wyjaśnienia na temat swoich technik shadowbanningu. Jednak to, co ma pełny sens, to fakt, że TikTok shadowbans swoich użytkowników za tworzenie filmów, które naruszają jego wytyczne dla społeczności.

Każde wideo z obraźliwą treścią, która może zaszkodzić sentymentom ludzi lub cokolwiek, co może wywołać innych użytkowników, może przyciągnąć TikTok shadowban. Aplikacja może ograniczyć widoczność twoich treści z powodów takich jak twoje konto działające jako spam lub zamieszczasz nieodpowiednie treści.

Jak usunąć shadowbana i jak zostać odbanowanym?

Zastanawiasz się, jak uzyskać unshadowbana na TikTok? Oto co możesz zrobić, aby usunąć swojego shadowbana:

jak usunąć shadowbana na tiktoku

Odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację TikTok

Po pierwsze, usuń swoje ostatnie wideo. Jeśli to nie zadziała, odinstaluj, a następnie ponownie zainstaluj aplikację TikTok. Czasami Twoja aplikacja może po prostu potrzebować aktualizacji, aby ponownie stać się funkcjonalną.

Przełącz się na konto PRO

Podczas wyszukiwania w Google, jak uzyskać unshadowbanned na TikTok, najczęstszą wskazówką, którą znajdziesz, jest wejście do ustawień swojego konta TikTok i dotknięcie „Switch to a Pro Account”. Powodem jest to, że dokonanie przełączenia pozwoli ci zobaczyć analitykę dla twoich postów i dowiedzieć się, jak ludzie uzyskują dostęp do twoich filmów. Robiąc to, możesz łatwo monitorować, o ile twoje zaangażowanie wzrosło lub spadło.

Usuwanie obraźliwych treści

Należy usuwać treści, które są sprzeczne z zasadami i wytycznymi dla społeczności określonymi przez TikTok. Po usunięciu nieodpowiedniej treści musisz poczekać co najmniej dwa tygodnie, aby uzyskać zniesienie shadowbana. Możesz odświeżyć swoje urządzenie raz na jakiś czas, aby sprawdzić, czy w końcu udało Ci się znieść ban.

Zatrzymaj TikTok na jakiś czas

Po usunięciu obraźliwych treści, wyczyść pamięć podręczną, zamknij swoją aplikację, upewnij się, że jest zaktualizowana, a następnie zrób sobie przerwę od TikTok na kilka dni. Powrót po wyczyszczeniu konta i zrobieniu potrzebnej przerwy może sprawić, że zostaniesz unshadowbanned na TikTok.

Publikuj oryginalne, innowacyjne treści

Kiedy wracasz do publikowania treści, musisz upewnić się, że Twoje konto TikTok nie zostanie ponownie shadowbanned. Twoje konto zostało już za coś oflagowane, więc musisz jeszcze bardziej starać się zachowywać. Jeśli wrócisz do publikowania tego samego rodzaju treści, które dostały cię zbanowane w pierwszej kolejności, zostaniesz ponownie zbanowany ze sceny.

Upewnij się, że zawsze zamieszczasz oryginalne treści z innowacyjnymi pomysłami. Burza mózgów nowych pomysłów z zespołem i wymyśl coś nowego i unikalnego. W ten sposób możesz uniknąć przepisów dotyczących naruszenia praw autorskich na TikTok.