W krajobrazie mediów społecznościowych, TikTok jest szybko pojawiającą się platformą, która kwestionuje ugruntowaną pozycję innych opcji, takich jak Facebook, Instagram i Twitter. TikTok przyjmuje nieco inny punkt widzenia – przedstawiając krótkie filmy jako swoją formę treści. Możesz również użyć kreatora wideo, aby wstępnie edytować swoje filmy i dodać więcej elementów, a następnie przesłać je do TikTok. Jest to sposób dla firm, aby połączyć się z potencjalnych odbiorców na całym świecie, tak samo. Jeśli dopiero uczysz się o TikTok dla swojej firmy, ten przewodnik pomoże Ci zacząć od pierwszego podstawowego kroku. W szczególności, wyjaśnimy pewne drobne zamieszanie dotyczące skrótu, który może oznaczać zarówno zdjęcie do dowodu lub zdjęcie profilowe w krajobrazie online.

Co oznacza PFP na TikTok?

Na TikTok, skrót PFP oznacza po prostu zdjęcie profilowe. Kiedy utworzysz konto TikTok dla swojej firmy, będziesz musiał wybrać zdjęcia profilowe TikTok – i często zobaczysz ten skrót jako PFP. Teraz, gdy już wiesz, co to oznacza, spędzimy resztę tego artykułu skupiając się na tym, jak wybrać zdjęcie profilowe, jak dodać je do swojego konta i wiele więcej.

Wymiary zdjęcia profilowego TikTok

Jeśli pracujesz nad nowym zdjęciem profilowym dla TikTok, będziesz starał się myśleć kreatywnie o czymś, co jest oryginalne, interesujące i odpowiednie dla twojego kanału. W tym samym czasie musisz rozważyć praktyczne kwestie, takie jak rozmiar i rozdzielczość. W końcu chcesz, aby Twoje zdjęcie profilowe TikTok miało pełny rozmiar, gdy się pojawi, więc unikniesz wszelkich dziwnych problemów z przycinaniem.

Wymiary

Prawidłowy rozmiar zdjęcia profilowego TikTok to 200×200 pikseli. Ustaw rozmiar swojego zdjęcia profilowego TikTok na te wymiary w swoim ulubionym programie do edycji lub tworzenia zdjęć i wszystko będzie gotowe. Wiedząc, że wymiary są zablokowane, możesz stworzyć cokolwiek masz na myśli i szybko załadować go do platformy bez żadnych problemów.

Jakość zdjęcia profilowego na TT

Nie ma się czym martwić, jeśli chodzi o jakość zdjęć profilowych TikTok – chcesz po prostu mieć coś, co będzie dobrze wyglądać po przesłaniu na platformę. Z tego powodu, jeśli rozmiar pliku jest ogromny dla tego obrazu, możesz mieć problemy z przesłaniem go pomyślnie. Jeśli tak się stanie, zawsze możesz skompresować obraz za pomocą jednego z wielu darmowych narzędzi online przed dodaniem go do swojego konta.

Opcje zdjęć profilowych TikTok

Wybierając swoje TikTok PFP, jest jedno słowo, o którym powinieneś pamiętać w trakcie całego procesu – branding. Ponieważ to konto istnieje po to, aby wspierać wysiłki marketingowe Twojej firmy, jeśli nie planujesz używać tylko swojego logo jako zdjęcia profilowego, będziesz chciał się upewnić, że PFP, które wybierzesz lub stworzysz, ma sens w kontekście Twojego ogólnego planu budowania marki.

Mając to na uwadze, mamy poniżej pięć ogólnych pomysłów na TikTok PFP. Oczywiście niektóre z nich mogą nie mieć sensu dla Twojej firmy, więc przeanalizuj listę, aby dowiedzieć się, który z nich jest odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Cartoon

Jeśli spędzisz trochę czasu badając TikTok jako użytkownik, przekonasz się, że kreskówki TikTok profile pics są dość popularne. Użytkownicy znajdą postać z kreskówki, do której się odnoszą lub którą lubią i użyją obrazu tej postaci jako swojego zdjęcia profilowego. Możesz być w stanie zastosować tę samą koncepcję do swojego konta biznesowego, lub możesz dodać twist. Zamiast używać znanej postaci z kreskówki, można wziąć obraz, który odnosi się do Twojej firmy – takie jak logo – i dać mu kreskówkowy wygląd. Jest to dość łatwe do zrobienia za pomocą różnych narzędzi do edycji obrazu i może pomóc utrzymać spójność marki, a jednocześnie dopasować się do TikTok.

Zwykłe profilowe

zdjęcie profilowe na tiktoku

Być może nieco zaskakująco, domyślne zdjęcie profilowe TikTok robi powrót jako opcja dla wielu kont, aby użyć zamiast dokonywać zmiany własnego obrazu. Jednak, gdy używasz domyślnego PFP TikTok, nadal możesz chcieć dodać własną niestandardową stylizację do tej sylwetki. Zasadniczo trendem jest użycie cienistego konturu, który otrzymujesz domyślnie dla swojego zdjęcia profilowego, ale stylizowanie go w jakiś sposób, aby uczynić go własnym. Na przykład, jeśli Twoja firma ma logo, możesz dodać kapelusz do domyślnego PFP i umieścić swoje logo z przodu kapelusza. To tylko jeden z pomysłów na to, jak możesz dołączyć do tego trendu, jednocześnie używając czegoś, co jest unikalne i rozpoznawalne.

Przezroczyste zdjęcie profilowe

Używanie czystego PFP jest świetną opcją na TikTok i taką, która może być szczególnie odpowiednia dla Twojej firmy. Kiedy masz już obraz, który chciałbyś wykorzystać w swoim PFP, możesz usunąć tło za pomocą jednego z wielu narzędzi. Więcej informacji na temat jak zrobić przezroczyste zdjęcie profilowe na TikToku.

Co zrobić, gdy Twoje zdjęcie profilowe na TikToku jest zbyt małe?

Obrazek, który ładujesz do TikTok musi mieć co najmniej 20×20 pikseli, aby mógł służyć jako Twój PFP. Jeśli Twój rozmiar obrazu TikTok jest zbyt mały i nie możesz go załadować, będziesz potrzebował większego obrazu. Jest kilka sposobów, aby to zrobić. Po pierwsze, możesz użyć oprogramowania do edycji obrazu, które pozwoli Ci go powiększyć, ale jakość może ulec pogorszeniu. Alternatywnie, możesz stworzyć nowy obraz, celując w idealne wymiary TikTok PFP, czyli 200×200 pikseli.

Sprawdź nasz artykuł: Profilowe na TT – jak zmienić zdjęcie profilowe na TikToku?