TikTok jest domem dla zróżnicowanego globalnego ekosystemu ludzi i kultury – twórców, społeczności i trendów – wszystkich, którzy tworzą treści rozrywkowe i budują więzi. TikTok LIVE łączy ludzi dzięki treściom, które bawią i inspirują, dając twórcom możliwość pokazania się jako najbardziej autentyczni ludzie, którzy nawiązują znaczące kontakty i dzielą się swoim życiem z globalną społecznością – wszystko w czasie rzeczywistym.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy chcesz wypróbować nową funkcję, chcemy zapewnić, że twórcy czują się podekscytowani i gotowi do przejścia na LIVE dzięki kilku najlepszym praktykom i wskazówkom oraz naszym najnowszym aktualizacjom produktów i zasad.

Live TikTok z Multi-Guest

Aby umożliwić bardziej znaczące kontakty z widzami, niedawno ulepszyliśmy naszą funkcję Multi-Guest. Dzięki funkcji Multi-Guest gospodarze mogą teraz prowadzić LIVE z maksymalnie 5 gośćmi w układzie siatki lub panelu, angażując widzów, gdy odpowiadają na pytania, prowadzą filmy instruktażowe lub po prostu dzielą się chwilą ze społecznością.

Live, twórcy mogą dotknąć trzech kropek, aby zmienić różne ustawienia. Obejmuje to możliwość obracania kamery, dodawania efektów i naklejek, filtrowania komentarzy i dodawania moderatorów, jeśli nie zostali jeszcze przydzieleni.

Bezpieczeństwo społeczności

tiktok live news

Fundament TikTok jest zbudowany na zaufaniu społeczności i bezpieczeństwie. Aby chronić naszych użytkowników i twórców oraz wspierać ich dobre samopoczucie, stale pracujemy nad ewolucją wprowadzanych przez nas zabezpieczeń. Dziś wprowadzamy dodatkowe zmiany i ulepszenia, aby pomóc naszej społeczności mieć jak najlepsze doświadczenia podczas korzystania z LIVE.

Obecnie, aby prowadzić LIVE, osoby muszą mieć ukończone 16 lat. Od 23 listopada minimalny wiek wzrośnie z 16 do 18 lat. Biorąc pod uwagę szeroką gamę naszych globalnych odbiorców, już teraz stosujemy stopniowe podejście do funkcji, do których nasza społeczność ma dostęp w zależności od wieku; młodsze nastolatki muszą mieć ukończone 16 lat, aby uzyskać dostęp do Wiadomości bezpośrednich, a 18 lat lub więcej, aby wysyłać wirtualne prezenty lub uzyskać dostęp do funkcji monetyzacji.

Ponadto w najbliższych tygodniach planujemy wprowadzić nowy sposób, w jaki twórcy będą mogli wybrać, czy wolą dotrzeć ze swoim ŻYCIEM tylko do dorosłych odbiorców. Na przykład, być może komediowy występ jest bardziej odpowiedni dla osób powyżej 18 roku życia. Albo gospodarz może planować rozmowę o trudnym doświadczeniu życiowym i czułby się bardziej komfortowo wiedząc, że rozmowa jest ograniczona do osób dorosłych. Chcemy, aby nasza społeczność w pełni korzystała z możliwości, jakie daje LIVE, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Wierzymy, że te wiodące w branży aktualizacje mogą jeszcze bardziej chronić młodszych członków naszej społeczności, którzy rozpoczynają i budują swoją obecność w sieci.

Wprowadzenie przypomnień o bezpieczeństwie dla twórców LIVE

Aby pomóc twórcom skupić się na zabawianiu i angażowaniu widzów, twórcy LIVE mogą już korzystać z naszego narzędzia do filtrowania słów kluczowych, aby ograniczyć komentarze, które uważają za nieodpowiednie. W najbliższych tygodniach wprowadzimy zaktualizowaną wersję tej funkcji, która będzie wysyłać przypomnienia i sugerować nowe słowa kluczowe, które twórcy mogą rozważyć dodanie do swojej listy filtrów. Aby to zrobić, narzędzie patrzy na treści, które twórca najczęściej usuwa ze swojego LIVE, dostrzegając podobne słowa w tych komentarzach, a następnie sugerując gospodarzowi, że może chcieć dodać te słowa do swojej listy filtrów. Kiedy testowaliśmy tę funkcję, okazało się, że prawie podwoiła ona osoby korzystające z filtrowania słów kluczowych, gdy patrzyliśmy na najpopularniejszych twórców LIVE.

Jak zawsze, mamy pakiet funkcji bezpieczeństwa, aby pomóc ludziom zachować kontrolę podczas ich transmisji na żywo i rozwiązywać problemy, gdy się pojawią. Mamy żywą i inspirującą społeczność na TikTok i ważne jest, aby nasza platforma pozostała bezpiecznym, wspierającym i radosnym miejscem dla naszej społeczności.

Źródło: newsroom.tiktok.com