Robocza wiedza na temat optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) jest przydatna nie tylko do reklamy w wyszukiwarkach i znalezienia witryny dla odpowiednich słów kluczowych.

Wyszukiwarki oferują okno do naszych zbiorowych chce, pytania, obawy i ciekawości. Znajomość podstaw SEO może pomóc Ci stać się bardziej efektywnym przedsiębiorcą, od wykorzystania wolumenu wyszukiwania do oceny popytu na pomysł na produkt do ustanowienia empatii, której potrzebujesz do skutecznego copywritingu.

Niestety, wiele z najlepszych narzędzi SEO dla ecommerce kosztuje 100 dolarów miesięcznie lub więcej, co nie jest idealnym rozwiązaniem, jeśli jesteś przedsiębiorcą z ograniczeniami lub wciąż starasz się owinąć głowę wokół SEO.

MozBar SEO toolbar

MozBar, darmowe rozszerzenie do Chrome, którego możesz użyć po utworzeniu konta, poinformuje Cię o Page Authority, Domain Authority i Spam Score każdej strony lub witryny. Jest to szczególnie pomocne podczas przeprowadzania analizy słów kluczowych konkurencji, która powie ci, jak trudne może być uzyskanie dobrego rankingu oraz ile jakościowych backlinków możesz potrzebować zbudować. MozBar daje również inne narzędzia do wygodnej analizy on-page SEO i oceny, jak przydatne może być backlink z danej strony.

Bing Webmaster Tools

Narzędzia dla webmasterów Bing oferują szeroki zakres funkcji SEO, w tym śledzenie linków zwrotnych, badanie słów kluczowych i audyt witryny. Możesz użyć darmowego narzędzia SEO, aby uruchomić raporty, jak również. Wtyczka Bing URL Submission Plugin for WordPress również automatycznie przesyła nowe adresy URL z Twojej witryny do indeksu Bing, dzięki czemu są one bardziej widoczne.

Ahrefs

Ahrefs oferuje zestaw darmowych i płatnych narzędzi SEO dla wszystkich rodzajów rzeczy.

 • Darmowy Generator Słów Kluczowych: wgląd w Google, Bing, YouTube i Amazon, w tym ilość słów kluczowych i powiązane zapytania
 • Bezpłatny Backlink Checker: przeszukuje sieć, aby zobaczyć 100 najlepszych stron, które linkują do twojej.
 • Bezpłatny Keyword Rank Checker: sprawdź, gdzie jesteś w rankingu dla wybranych słów kluczowych
 • Bezpłatny Broken Link Checker: wprowadź adres URL swojej strony internetowej, aby zobaczyć 10 uszkodzonych linków

SEO Review Tools

SEO Review Tools to jedna z najbardziej wszechstronnych kolekcji darmowych narzędzi SEO w jednym miejscu. Posiada ponad 60 różnych narzędzi o specyficznych cechach, w tym techniczne narzędzia SEO, narzędzia SEO treści i narzędzia SEO authority.

SEMRush

SEMrush to wszechstronne narzędzie SEO z szeroką gamą funkcji. Chociaż aby uzyskać dostęp do większości z nich, będziesz potrzebował płatnego konta, SEMrush oferuje następujące darmowe narzędzia:

 • Position Tracking: śledzenie rankingów wyszukiwania; za darmo dla maksymalnie 10 słów kluczowych
 • Audyt witryny: audyt treści i technicznego SEO witryny; za darmo dla maksymalnie 100 adresów URL
 • Zarządzanie listingami: darmowy audyt lokalnych listingów na ponad 70 platformach
 • Szablon treści SEO: generowanie treści dla docelowych słów kluczowych; 1 darmowy szablon
 • SEO Writing Assistant: wskazówki dotyczące pisania treści zoptymalizowanych pod kątem słów kluczowych; jeden darmowy szablon
 • On Page SEO Checker: otrzymaj zalecenia dotyczące optymalizacji istniejących treści; za darmo dla maksymalnie 10 słów kluczowych
 • Keyword Magic Tool i Keyword Overview: 10 darmowych raportów z badania słów kluczowych każdego dnia
 • Przegląd domen: analiza do 10 konkurentów za darmo

SEMrush oferuje również siedmiodniowy bezpłatny okres próbny.

Keyword Tool

Keyword Tool to kolejne świetne narzędzie do badania słów kluczowych dla wyszukiwarek takich jak Google i Bing, a także YouTube, Amazon i platform mediów społecznościowych, w tym Twitter i Pinterest. Darmowe konto pozwoli Ci uzyskać listę polecanych słów kluczowych, podczas gdy płatna subskrypcja powie Ci również takie rzeczy jak wielkość wyszukiwania i trudność słów kluczowych.

Ubersuggest darmowe sugestie słów kluczowych

Ubersuggest to darmowe narzędzie, które zapewnia sugestie słów kluczowych na podstawie adresu URL lub docelowego słowa kluczowego do wyboru. Otrzymujesz trzy wyszukiwania dziennie z bezpłatnym kontem, a wszystko poza tym będzie wymagało płatnej subskrypcji. Ubersuggest oferuje długą listę pomysłów na słowa kluczowe, które można wykorzystać do generowania pomysłów na produkty, kąty do przechwytywania więcej ruchu organicznego, następny wpis na blogu, i więcej.

Screaming Frog SEO Spider

Screaming Frog

Screaming Frog SEO Spider to darmowe narzędzie SEO, które przeprowadza analizę Twojej strony internetowej w celu znalezienia uszkodzonych linków i innych problemów SEO, które mogą zaszkodzić doświadczeniu użytkownika, a tym samym Twoim rankingom. Screaming Frog przeprowadzi audyt do 500 adresów URL za darmo i powie Ci, które strony wymagają uwagi. Możesz również zapłacić za więcej adresów URL.

Wtyczka Yoast SEO WordPress

Yoast SEO to darmowa wtyczka dla użytkowników WordPressa i Shopify. Pomaga dodać dane strukturalne do stron internetowych. Zasadniczo upewnia się to, że używasz swojego słowa kluczowego we właściwych miejscach, takich jak nagłówki, meta tagi, meta opisy i tak dalej. Yoast zapewnia klasyfikację treści w czasie rzeczywistym.