Banki głosów są obecnie coraz popularniejsze i wiele firm decyduje się właśnie na nie, by szybko i wygodnie znaleźć odpowiedniego lektora do realizowanych przez siebie projektów. Kiedy warto użyć banku głosów? Jak z niego korzystać? Wyjaśniamy główne kwestie!

Bank głosów – co to za serwis?

Bankami głosów online określa się typ serwisów internetowych, które mają na celu prezentowanie wielu ofert lektorów w jednym miejscu. Odwiedzając bank głosów można zatem łatwo zapoznać się z różnymi propozycjami i wśród nich znaleźć właściwego lektora do realizacji różnych zadań.

Banki te zawierają profile lektorów uzupełnione o ich próbki nagrań głosowych, dlatego można wtedy bardzo prosto zapoznać się z nimi online, ponieważ wystarczy kliknąć przycisk. Dodatkowo profile zawierają opisy lektorów, między innymi ich doświadczenie, typ głosu, języki, jakimi się posługują, co również pomaga w podjęciu decyzji.

Korzystanie z banków głosów jest całkowicie darmowe, dlatego nie trzeba płacić za dostęp do próbek nagrań głosowych, dzięki czemu można łatwo porównać ze sobą oferty przed zdecydowaniem się na konkretnego lektora.

Kiedy skorzystać z banku głosów?

W serwisach typu bank głosów – https://www.cofeina.com.pl/ można znaleźć lektorów odpowiednich do realizacji wielu projektów, między innymi o charakterze reklamowym, informacyjnym, szkoleniowym czy rozrywkowym.

Lektorzy mogą uczestniczyć w nagraniach do następujących celów:

  • reklamy telewizyjne
  • reklamy radiowe
  • jingle
  • filmy i seriale
  • gry komputerowe
  • multimedia
  • szkolenia
  • instruktaże
  • prezentacje
  • automatyczna sekretarka

Jak zamówić nagranie w banku głosów?

Aby złożyć zamówienie na nagranie lektorskie w banku głosów, w pierwszej kolejności niezbędne jest wybranie właściwego lektora. Można zrobić to poprzez skorzystanie z różnych filtrów i wyszukiwarek, dzięki którym można wybrać najlepsze osoby do realizacji konkretnych projektów.

W celu zamówienia nagrania z banku lektorów wystarczy skontaktować się z wybraną osobą, a potem przekazać jej szczegóły dotyczące realizacji projektu, między innymi treść nagrania oraz informacje o tym, jak je zrealizować. Uzgadnia się również kwestie płatności według zaprezentowanego przez lektora cennika.

Czas realizacji zamówienia w banku głosów wynosi najczęściej od jednego dnia do tygodnia, zależnie od informacji przekazanych przez lektora. Gotowe nagranie jest przekazywane przez internet, za pośrednictwem banku głosów, innego serwisu lub też na adres e-mailowy, zależnie od jego długości.

Podsumowując, gdy planuje się zamówić nagrania lektorskie, bank głosów jest obecnie najlepszym miejscem, by wyszukać lektora i zamówić potrzebny materiał przez internet.