Nie da się ukryć, że TikTok jest najpopularniejszą obecnie platformą social media. Ale w przeciwieństwie do jednego czynnika wyróżniającego tę aplikację, jest to wiele małych rzeczy – jak ich zaangażowanie w integrację. Poprzez uczynienie platformy bardziej integracyjną, TikTok zaprasza więcej osób do korzystania z niej. Z kolei to sprawia, że jest to najpopularniejsza aplikacja do mediów społecznościowych.

Jednym ze sposobów, w jaki jest bardziej integracyjny jest z jego funkcji podpisu. Poprzez włączenie podpisów, TikTok jest bardziej dostępny dla swoich użytkowników, zwłaszcza dla osób z ubytkiem słuchu. A czasami użytkownicy po prostu znajdują się w sytuacjach, w których nie mogą słuchać dźwięku wideo i wolą czytać zamiast tego. Chcesz dodać napisy do swoich filmów? Czytaj dalej. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o napisach na TikTok.

Czy napisy do TikToka są w ogóle potrzebne?

Nie. Nie ma reguły, która wymaga, abyś miał napisy do swoich filmów na TikTok. Ale posiadanie ich może zwiększyć Twoje widoki i pomóc Ci dotrzeć do większej liczby osób.

Jak dodawać napisy na TikTok’u

TikTok sprawił, że włączenie napisów na tworzonych przez Ciebie filmach jest dość łatwe. W rzeczywistości, TikTok stworzył funkcję, która automatycznie dodaje podpisy po prostu skanując dźwięk wideo. Oczywiście możesz również dodać podpisy ręcznie do swojego filmu, aby uchwycić dokładnie to, co powiedziałeś lub dodać trochę więcej polotu i osobowości.

Włącz automatyczne napisy dla swoich filmów TikTok

Aby aplikacja automatycznie dodawała podpisy do Twoich filmów w TikTok, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Utwórz swój film w serwisie TikTok.
  2. Stuknij w przycisk Napisy (Captions).
  3. Pozwól na przetwarzanie i to wszystko!

Ręczne dodawanie napisów do filmów na TikToku

Jeśli kiedykolwiek używałeś Siri lub innych funkcji mowy do tekstu, to wiesz, że czasami nie trafia w sedno, gdy określa, co próbujesz powiedzieć. To może być, bo mamrotał trochę lub z powodu hałasu w tle. Niezależnie od powodu, dla którego chcesz dodać napisy ręcznie, jest to całkiem proste. Wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. Utwórz swój filmik w TikTok.
  2. Stuknij w przycisk Napisy (Captions) i pozwól mu się przetworzyć.
  3. Stuknij w ołówek w rogu.
  4. Dodaj lub edytuj swoje podpisy.

Jak włączyć i wyłączyć napisy dla oglądanych TikToków

Jak włączyć i wyłączyć napisy dla oglądanych TikToków

Czasami napisy mogą zasłaniać ważne części filmu. Z tego powodu możesz więc wybrać wyłączenie napisów na oglądanych filmach. Oto co musisz zrobić, aby wyłączyć napisy:

  1. Stuknij napisy.
  2. Wybierz opcję Ukryj napisy (Hide Captions).

Jeśli wyłączysz napisy, a później zdecydujesz, że chcesz je ponownie włączyć, możesz to zrobić, stukając przycisk napisów po lewej stronie ekranu.

Napisy to świetny sposób, aby otworzyć swoje filmy TikTok dla szerszej publiczności. Zwiększają one ogólną dostępność filmu, pozwalając większej liczbie użytkowników cieszyć się Twoją treścią. Niezależnie od tego, czy korzystasz z automatycznych napisów w TikTok, czy dodajesz je samodzielnie, obie opcje dodadzą coś ekstra do Twoich filmów. A jeśli chcesz dodać coś dodatkowego do swojego profilu TikTok, oto jak dodać link do swojego bio TikTok.