Dzięki TikTok, jedno kliknięcie przycisku oznacza, że możesz transmitować swoje talenty na żywo do ludzi na całym świecie. Niezależnie od tego, czy chcesz pokazać swoje nowe ruchy taneczne, zaprezentować swoje zdolności kulinarne, czy podzielić się swoimi opiniami, są ludzie, którzy są zainteresowani tym, co masz na myśli.

Czym jest live na TikToku?

TikTok ma funkcję in-app o nazwie „Tik Tok Live”, która umożliwia użytkownikom nadawanie na żywo. Ta funkcja pozwala twórcom na interakcję z ich zwolennikami w czasie rzeczywistym za pośrednictwem sekcji komentarzy. Fani mają nawet możliwość wysyłania wirtualnych prezentów dając twórcom jeszcze jeden sposób na monetyzację ich treści na TikTok.

Kto może robić live na TikTok?

Każdy może założyć konto TikTok w zaledwie kilku prostych krokach, ale istnieją konkretne warunki wstępne, które będziesz musiał spełnić przed wejściem na żywo. Aby odblokować funkcję Tiktok Live, musisz mieć 16 lat i tylko osoby w wieku 18 lat lub starsze mogą zdobywać punkty upominkowe lub otrzymywać wirtualne prezenty podczas transmisji na żywo. Sprawdź TikTok bez rejestracji – 3 metody, które są aktualne.

TikTok ograniczył również liczbę kont, które mogą przejść na żywo do tych, które mają ponad 1000 followersów. Jeśli jesteś użytkownikiem TikTok z mniej niż 1000 followersów, funkcja live w aplikacji zostanie zablokowana.

Ważne jest również, aby pamiętać: podczas strumienia na żywo nie można prosić o darowizny lub oferować zachęt do przekazania pieniędzy na swoją sprawę, ponieważ narusza to wytyczne społeczności TikTok.

Zobacz: TikTok live – czym są prezenty i jak działają?

kto może zrobić live na tiktok

Jak zrobić live’a na TikToku?

Możliwości Live TikToks są nieograniczone i jest to skuteczny sposób na reklamę Twojej marki lub produktów. Po spełnieniu wszystkich wymagań proces jest dość prosty. Oto przewodnik krok po kroku, który pozwoli Ci zacząć:

Krok 1. Otwórz aplikację TikTok i kliknij przycisk „+”. Ten proces jest taki sam podczas nagrywania lub przesyłania wcześniej nagranego wideo Tiktok.

Krok 2. Wybierz opcję Live. Pod przyciskiem nagrywania na TikTok dostępne są cztery metody nagrywania: Aparat, Szybkie, Szablony i Live. Przeciągnij palcem, aby wybrać opcję Live.

Krok 3. Dodaj obraz i tytuł dla strumienia. Pamiętaj, że tytuł ma limit 32 znaków, więc upewnij się, że jest krótki i do rzeczy. Ten krok jest opcjonalny, ale dodanie go, aby opisać swój temat transmisji, przyciągnie widzów.

Krok 4. Teraz kliknij przycisk „Live”, odliczanie zasygnalizuje rozpoczęcie castingu. Po przejściu na żywo, twoi zwolennicy zostaną powiadomieni. Możesz dokonywać zmian w transmisji podczas streamingu, takich jak obracanie kamery, dodawanie efektów, czy filtrowanie komentarzy.

Zobacz jak dodać naklejkę odliczającą czas do live’a na TikToku!

Jak zdobyć miliony wyświetleń i tysiące obserwatorów w miesiąc?

Skuteczny Marketing na TikToku

Klikając w link wspierasz SiostryMarketingu