Dowiedz się, jak zostać odbanowanym na TikTok, korzystając z tego łatwego do wykonania przewodnika.

W większości przypadków będziesz potrzebować tylko telefonu i aplikacji Tiktok.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, tymczasowo zbanowane i shadowbanowane konta TikTok mogą zostać przywrócone w ciągu 24-72 godzin.

Różne rodzaje banów na TikToku

Zanim podejmiesz próbę odblokowania konta TikTok swojego klienta, ważne jest, aby zrozumieć różne rodzaje blokad TikTokowych.

Shadowban

„Shadowban” ma miejsce, gdy TikTok ogranicza widoczność treści użytkownika na platformie. Jest to nieoficjalny termin używany przez społeczność TikTok, ponieważ nie otrzymasz powiadomienia banerowego, jeśli zostaniesz trafiony.

Po nałożeniu shadowbana Twoje filmy TikTok nie pojawią się na stronie „Dla Ciebie” innych użytkowników – jednym z najważniejszych kanałów odkrywania treści w aplikacji TikTok.

To sprawia, że shadowbany są szczególnie szkodliwe dla marek, influencerów i indywidualnych użytkowników, którzy korzystają z TikTok w celach zarobkowych.

Niektóre z powodów otrzymania shadowbana na TikTok są następujące:

 • Spamerskie zachowanie użytkowników: Publikowanie zbyt wielu postów w krótkim czasie, masowe śledzenie innych użytkowników, pisanie zbyt wielu komentarzy itp.
 • Drobne naruszenia: Popełnienie drobnego naruszenia długiej listy wytycznych społeczności TikTok (np. udostępnianie dezinformacji, promowanie aplikacji związanych z hazardem, udostępnianie danych osobowych).
 • Wada algorytmu: Algorytm TikTok czasami oznacza pewne tematy – i powiązane z nimi hashtagi i słowa kluczowe – jako potencjalnie szkodliwe, co skutkuje shadowbanami.

Tymczasowa blokada

W przeciwieństwie do shadowbanów, TikTok jest całkowicie przejrzysty, jeśli chodzi o tymczasowe bany i sposób ich przyznawania.

Twoi klienci dowiedzą się, czy zostali tymczasowo zbanowani za pośrednictwem powiadomienia banerowego.

Konto TikTok zazwyczaj zostaje tymczasowo zablokowane za naruszenie wytycznych dla społeczności. Jak sama nazwa wskazuje, tymczasowe bany są ostatecznie znoszone po pewnym czasie (w zależności od wagi naruszenia i liczby jego wystąpień).

Tymczasowe zakazy mogą obejmować ograniczenia dotyczące określonych działań, takich jak przesyłanie filmów, komentarze i bezpośrednie wiadomości. Zakazy te zwykle trwają od 24 do 48 godzin.

Niektóre tymczasowe zakazy całkowicie ograniczają konto użytkownika do „tylko do przeglądania”, co ogranicza jego dostęp tylko do przeglądania innych postów. Zakaz wyświetlania może trwać od 72 godzin do całego tygodnia.

Blokada dla niepełnoletnich

Blokada dla nieletnich to potencjalnie trwały zakaz, który może prowadzić do usunięcia konta po 113 dniach.

Konta nieletnich należą do użytkowników w wieku poniżej 13 lat (14 lat w Korei Południowej i Indonezji).

Agencje zazwyczaj nie muszą martwić się o bany dla nieletnich, zwłaszcza jeśli obsługują profesjonalne konta TikTok należące do firm, ekspertów branżowych i influencerów. Jeśli jednak uważasz, że zakaz dla nieletnich nastąpił przez pomyłkę, możesz przywrócić konto swojego klienta, wysyłając odwołanie.

Trwała blokada konta

Wielokrotne, powtarzające się naruszenia – w szczególności poważne naruszenia – mogą spowodować trwałe zablokowanie konta klienta na TikTok.

Trwale zbanowani użytkownicy nie będą mogli uzyskać dostępu do platformy ani żadnej z jej funkcji poza zobaczeniem powiadomienia. W poważnych przypadkach TikTok blokuje również urządzenie zbanowanego użytkownika, aby uniemożliwić mu tworzenie nowych kont.

TikTok bardzo poważnie traktuje permanentne bany. W rzeczywistości nigdy nie zgłoszono żadnego słusznego stałego bana, który mógłby zostać cofnięty.

Jedyną nadzieją jest to, że TikTok trwale zablokował konto klienta przez pomyłkę.

Jeśli uważasz, że tak jest, możesz złożyć odwołanie za pomocą aplikacji mobilnej TikTok.

Dlaczego moje konto na Tiktoku jest zablokowane?

Firma, która zostanie zbanowana na TikTok, może być ogromnym kłopotem, a oto kilka powodów:

 • Utrata odbiorców. TikTok jest mega popularny z ponad miliardem aktywnych użytkowników na całym świecie. Trwale zbanowane konto na TikTok może oznaczać utratę istniejących odbiorców i potencjalnych nowych klientów, którzy mogli odkryć ich markę za pośrednictwem platformy.
 • Zmniejszona widoczność marki. TikTok ma OGROMNY zasięg, a zbanowanie może poważnie zmniejszyć widoczność klienta w Internecie. Może to być prawdziwy cios dla ich obecności w Internecie i skutkować zmniejszoną rozpoznawalnością marki.
 • Uszkodzenie reputacji marki. Zbanowanie na TikTok lub innych platformach mediów społecznościowych może zaszkodzić reputacji marki klienta. Ludzie mogą pomyśleć, że firma klienta jest niegodna zaufania, nieetyczna lub oderwana od rzeczywistości. Może to skutkować negatywnym postrzeganiem i spadkiem lojalności.
 • Utrata przychodów. TikTok może być dojną krową dla twoich klientów, z możliwościami współpracy z marką i treściami sponsorowanymi. W większości przypadków zbanowanie na TikTok może skutkować utratą przychodów, utraconymi możliwościami biznesowymi i zmniejszonymi zyskami.
 • Trudność w dotarciu do młodszych odbiorców. TikTok jest bardzo popularny wśród młodszych odbiorców. Wykluczenie z platformy może utrudnić klientom dotarcie do tej grupy demograficznej za pośrednictwem innych kanałów mediów społecznościowych. Oczywiście, Twoi klienci mogą utworzyć nowe konto, jeśli to możliwe, ale może to oznaczać budowanie obserwujących od podstaw i tworzenie nowych angażujących treści, co wymaga dużo ciężkiej pracy.
 • Przegapione trendy wirusowe. TikTok słynie z wirusowych trendów i wyzwań. Jeśli Twoi klienci zostaną zbanowani, nie będą mogli uczestniczyć w tych trendach, co doprowadzi do utraty okazji do nawiązania kontaktu z publicznością i pokazania swojej osobowości.
 • Trudność w wyróżnieniu się. TikTok jest zatłoczoną platformą, a zbanowanie lub nawet nieprawidłowe zbanowanie może utrudnić Twoim klientom wyróżnienie się na tle konkurencji. Bez wbudowanych algorytmów platformy i możliwości odkrywania, Twoi klienci mogą mieć trudności z zauważeniem.

Jak odblokować konto TikToku?

Zablokowane w cieniu lub tymczasowo zbanowane konto TikTok nie jest wielkim problemem dla większości użytkowników.

Tymczasowe bany są ograniczone czasowo. Gdy tylko klient otrzyma powiadomienie o banie, może on wygasnąć w dowolnym momencie od 24 godzin do tygodnia – w zależności od indywidualnego przypadku.

Jednak dla firm kilka dni przestoju może skutkować utratą znacznych zysków.

Musisz działać szybko, aby jak najszybciej znieść tymczasowy zakaz dla swojego klienta.

Jak zdjąć shadowbana?

Zniesienie shadowbana jest trudne, ponieważ TikTok nie wyjaśnia, w jaki sposób są one oceniane i przyznawane.

Jeśli ty lub twój klient podejrzewacie, że w grę wchodzi shadowban, rozważcie następujące kwestie:

 • Zauważalny i nagły spadek zaangażowania użytkowników: Znakiem rozpoznawczym shadowbana jest drastyczny spadek zaangażowania użytkowników. Aby zdiagnozować shadowbana, należy sprawdzić wydajność treści klienta w ciągu ostatnich kilku tygodni.
 • Lojalni obserwatorzy już cię nie znajdują: Shadowbany wpływają na wszystkich na TikTok, w tym na najbardziej aktywnych obserwujących twojego klienta. Skontaktuj się z innym użytkownikiem, który zwykle widzi najnowsze posty Twojego klienta na jego stronie „Dla Ciebie” i sprawdź, czy Twój klient jest nadal widoczny.
 • Przesyłanie „w trakcie sprawdzania” lub „przetwarzania”. Jeśli nowe posty są oznaczone jako „w trakcie sprawdzania” lub „przetwarzania” przez dłuższy czas, TikTok zwraca szczególną uwagę na to, co przesyłasz. Może to być spowodowane niedawnym naruszeniem, shadowbanem lub problemami z połączeniem internetowym.

Aby znieść shadowbana, zacznij od wyczyszczenia kanału profilu TikTok swojego klienta.

Pozbądź się wszystkiego, co może potencjalnie naruszać wytyczne społeczności TikTok, ale nie wcześniej niż po utworzeniu kopii zapasowej.

Zwróć uwagę na cytaty, klipy lub podpisy na TikTok, które można uznać za obraźliwe, seksualnie sugestywne lub związane z alkoholem, hazardem, tytoniem lub nielegalnymi substancjami. Sprawdzaj także powiadomienia klientów o usuniętych filmach, które mogli przeoczyć.

Powiadomienia o naruszeniach powinny zawierać datę obraźliwego filmu wraz z konkretną naruszoną zasadą.

Sprawdzenie istniejących naruszeń daje wyobrażenie o tym, dlaczego konto TikTok klienta zostało zablokowane.

Idąc dalej, szukaj podobnych filmów, które poruszają ten sam temat, używają tego samego formatu lub zawierają te same słowa kluczowe. Usuń te filmy i kontynuuj korzystanie z TikTok, przestrzegając wytycznych społeczności.

Jeśli to nie zadziała, oto kilka rzeczy, które powinieneś wypróbować:

 • Ponownie zainstalować aplikację TikTok. Sprawdź, czy odinstalowanie, ponowna instalacja i uruchomienie aplikacji z wyczyszczoną pamięcią podręczną usunie shadowban.
 • Spowolnić interakcje użytkownika. Zmniejsz częstotliwość komentarzy, postów i pytań TikTok, aby uniknąć oznaczenia za spamerskie zachowanie.
 • Skontaktuj się z zespołem obsługi klienta TikTok. Użyj linku „Zgłoś problem” w aplikacji i wyjaśnij sytuację.

Jak znieść tymczasową blokadę?

Tymczasowe bany czasami występują z powodu wielokrotnych naruszeń, ale nie są powodem do niepokoju dla zwykłych użytkowników.

TikTok powinien poinformować, kiedy zablokowane konto lub ograniczone funkcje zostaną przywrócone w powiadomieniu o naruszeniu.

Jednak czekanie na wygaśnięcie tymczasowego zakazu jest niedopuszczalne dla agencji i marek, zwłaszcza jeśli klient jest na dobrej drodze do opanowania, jak zostać influencerem TikTok.

Prześlij odwołanie za pośrednictwem aplikacji, aby skrócić okres bana.

Odwołania można wysyłać natychmiast po otrzymaniu powiadomienia o banie. Możesz także składać odwołania do indywidualnie usuniętych filmów TikTok, aby uniknąć zbanowania konta TikTok klienta.

Podobnie jak w przypadku shadowbana, najlepiej jest przestrzegać wytycznych TikTok, aby uniknąć większej liczby naruszeń. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że konto TikTok klienta zostanie trwale zablokowane.

Czy można znieść permanentnego bana na TikTok?

Jak odzyskać trwale zablokowane konto TikTok?

Jeśli chodzi o permanentne bany, najlepszym rozwiązaniem NIE jest permanentne zbanowanie konta TikTok.

Jeśli twój klient został trwale zbanowany na TikTok, jedyne co możesz zrobić, to złożyć odwołanie i wyjaśnić swoją sprawę tak dokładnie, jak to możliwe. Możesz również skontaktować się z obsługą klienta TikTok tutaj, jeśli wolisz przesłać swoją prośbę za pomocą urządzenia stacjonarnego.