Wraz ze wzrostem popularności TikTok, codziennie dołącza do niego stały strumień nowych osób, czy to w celu czytania i interakcji z materiałami na ich stronie Dla Ciebie, czy też tworzenia treści. Ale jak w przypadku każdej innej platformy mediów społecznościowych, na pewno będą chwile, kiedy użytkownicy poczują chęć zablokowania innego konta, czy to tylko dlatego, że nie chcą, aby materiały z tego konta były w ich feedzie przez cały czas, czy z innych powodów.

Czy TikTok powiadomi Cię, gdy ktoś Cię zablokuje?

Niestety, odpowiedź brzmi nie, a powodem jest to, że TikTok uważa, że wybór blokowania określonego użytkownika jest w pewien sposób osobisty i chce ukryć identyfikator tego użytkownika. Dzieje się tak dlatego, że nie będzie tolerować żadnych innych nieodpowiednich zachowań lub zakłóceń spowodowanych przez zabronionego użytkownika w przyszłości.

Jak dowiedzieć się, czy ktoś zablokował cię na TikTok?

Zastanawiasz się, jak sprawdzić, czy ktoś zablokował cię na TikToku? Zastosuj się do tych metod:

Sprawdź listę obserwujących

  • Krok 1: Przejdź do ikony profilu na swojej stronie głównej i wybierz Following.
  • Krok 2: Wprowadź całą nazwę użytkownika w pasku wyszukiwania.
  • Krok 3: Jeśli ich konto nie wyświetla się na twojej liście Following, być może zablokowali cię.

Sprawdzanie wiadomości i komentarzy

Inną techniką, aby się dowiedzieć, jest szukanie wcześniejszej uwagi, którą zrobiłeś na ich poście. Spróbuj przejrzeć materiał po znalezieniu jednego, przewijając w dół. Jeśli nie możesz go zobaczyć, jest to czerwony sygnał wskazujący, że mogłeś zostać zablokowany. Możesz również sprawdzić swoje wiadomości, aby dwukrotnie sprawdzić. Możesz sprawdzić ich konto anonimowo, jeśli masz wątpliwości, zablokowali cię.

Spróbuj dać obserwację

  • Krok 1: Przejdź do strony wyszukiwania TikTok.
  • Krok 2: Wpisz nazwę użytkownika konta.
  • Krok 3: Jeśli spróbujesz śledzić je i otrzymasz wiadomość „nie możesz śledzić tego użytkownika”, oznacza to, że zablokowali cię na TikTok.

Co się dzieje, gdy ktoś blokuje cię na TikToku?

Jeśli masz zakaz dostępu do ich konta, ich bio i filmy będą ukryte, a Tobie wyświetli się komunikat „Nie możesz zobaczyć filmów tej osoby ze względu na ustawienia prywatności użytkownika na jego koncie.” Jednak nie zawsze oznacza to, że jesteś zbanowany; niektóre konta są ukryte przed wszystkimi, z wyjątkiem wybranych użytkowników. Poniżej przedstawiono, co się dzieje, gdy ktoś blokuje cię na TikTok:

1: Osoba znika z listy obserwowanych

Kiedy ktoś blokuje cię na TikTok; nie możesz już zobaczyć ich na naszej liście śledzących. Poza następującą listą, ich posty przestaną przychodzić do twojego kanału, a nawet gdy spróbujesz uzyskać dostęp do ich konta, nie będziesz mógł go uzyskać.

2: Wiadomości z tego konta znikają

Nie możesz już wysyłać wiadomości do kogoś, kto Cię zablokował. Chociaż Twoja wiadomość dostanie niebieski haczyk, nie zostanie dostarczona do odbiorcy, jeśli ten ktoś Cię zablokował. Co więcej, ich poprzednie wiadomości również znikną.

3: Nie jesteś w stanie go obserwować

Gdy zostaniesz zablokowany przez kogoś na TikTok, nie ma możliwości ponownego śledzenia go. Nawet jeśli spróbujesz je śledzić, nie możesz, ponieważ polityka prywatności TikTok ograniczy cię do tego.

Jak to wygląda, gdy ktoś blokuje Cię na tiktoku?

Profil zablokowany na tiktoku
Profil zablokowany na tiktoku

Gdy ktoś zablokuje Cię na TikTok, nie będziesz mógł zobaczyć jego bio, filmów i osób, które śledzi. TikTok nie pozwala Ci śledzić tego konta, jeśli Cię zablokuje. Co więcej, przestajesz otrzymywać wiadomości i powiadomienia z tego konkretnego konta.

Poza tym jesteś ograniczony do wysyłania wiadomości, komentowania lub tagowania konta, które cię zablokowało. Jesteś więc bezradny w tym scenariuszu, bo polityka prywatności TikTok nie pozwala Ci na interakcję z tym kontem.

Dlaczego ludzie blokują użytkowników na TikToku?

TikTok to serwis społecznościowy, który wielu użytkowników wykorzystuje do tworzenia swojej kariery jako influencerzy. Jako influencerzy, wiele osób tworzy filmy i materiały, aby bawić i wpływać na swoich zwolenników. Podczas tego procesu osoby mają tendencję do generowania nieodpowiednich materiałów, które wielu zwolenników może uznać za obraźliwe. Jest to główny powód, dla którego jednostki blokują się nawzajem.

Nie jest już tajemnicą, że wielu użytkowników TikTok promuje towary i usługi różnych firm. Mogą oni również prowadzić marketing swojego asortymentu. Jest to kolejny powód, dla którego poszczególne osoby zostają zbanowane. Ponieważ TikTok jest platformą dla osób z różnych kultur, narodowości i środowisk, mogą one nie zgadzać się z rzeczami, które są sprzedawane. Blokowanie jest jedyną metodą, aby uniknąć oglądania takich reklam.

W pewnych okolicznościach użytkownicy TikTok naruszają normy społeczności i mogą przesyłać nieodpowiednie, niewrażliwe i obrzydliwe informacje. Są to wystarczające powody dla ludzi, aby rozważyć zablokowanie kogoś. Jeśli zauważysz, że dana osoba przesyła nieprzyzwoite informacje, istnieje środek zaradczy. Możesz zgłosić to konto obsłudze TikTok, a następnie zablokować je.