Wiele osób zaczynających swoją przygodę z TikTokiem lub takich, które działają na TikToku już jakiś czas, ale ich konto wciąż słabo się rozwija, zadają sobie pytanie „jak rozwinąć swoje konto na TikToku?” Jesteś jedną z nich? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Zastanawiasz się, co my możemy wiedzieć o tym, jak rozwinąć swoje konto na TikToku? Otóż, okazuje się, że bardzo dużo! I to nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce. Chcesz poznać naszą receptę na sukces w tej popularnej aplikacji? W takim razie zaczynamy!

Określ swoją niszę

Wiele osób publikując swoje pierwsze filmiki na TikToku popełnia jeden podstawowy błąd – nagrywa o wszystkim i o niczym. Co w tym złego, zapytasz.

Otóż, po pierwsze użytkownicy TikToka wchodząc na Twój profil, raczej się nim nie zainteresują. Dlaczego? Bo zupełnie nie będą wiedzieli, o czym tworzysz, a co za tym idzie, nie będą wiedzieli, czego mogą się spodziewać w twoich kolejnych filmikach. Po drugie, tworząc materiały na wiele różnych, nie mających nic wspólnego ze sobą tematów, sprawiasz, że algorytm nie pokazuje twoich filmików większej grupie osób. Po trzecie, w pewnym momencie przestaniesz nagrywać, bo zwyczajnie nie będziesz mieć pomysłów na kolejne TikToki.

Jak w takim razie określić swoją niszę i czym tak w ogóle jest nisza?

Nisza to nic innego jak określona tematyka, dziedzina. Może nie spotkałeś się do tej pory z tym terminem, ale na pewno nie jest ci obce określenie, że ktoś lub coś jest niszowe. I jak? Teraz już rozumiesz?

W takim razie nie pozostaje ci nic innego, jak zastanowić się, jaka dziedzina cię interesuje, na czym się znasz, co wychodzi ci dobrze, czym możesz zainteresować swoich odbiorców. Może prowadzisz swój biznes – masz własną markę odzieżową, prowadzisz salon kosmetyczny czy fryzjerski, odnawiasz stare meble? Może potrafisz gotować lub malować? A może grasz w gry, śpiewasz lub grasz na jakimś instrumencie? A może doskonale znasz język angielski, francuski czy niemiecki, jesteś dobry z matmy lub polskiego i sprawia ci przyjemność uczenie innych? Możliwości jest wiele, ale najważniejsze jest to, żeby było to coś, co lubisz, na czym się znasz.

Nick na TikToku

Nick na TikToku mówi o tobie więcej, niż by ci się mogło wydawać. To tak naprawdę pierwszy element, na który zwracają uwagę użytkownicy TikToka, kiedy wchodzą na twój profil. Nick to nie tylko twoja nazwa w tikokowym świecie. To również element, który może wiele o tobie powiedzieć, jeszcze zanim dany użytkownik przejrzy dodane przez ciebie TikToki.

Jaki nick wybrać na TikToka?

Wybierając nick na TikToka, warto kierować się kilkoma zasadami. Oto one.

  1. Najlepiej, aby twój nick nie był zbyt długi i nie składał się ze zlepki kilku słów (maksymalnie dwa, trzy słowa)
  2. Nie warto umieszczać w nicku znaków specjalnych, chyba że znaki specjalne rozdzielają poszczególne człony nicku (np. ania_gotuje, twoj.lekarz.rodzinny, kosmetyczka_kasia)
  3. Twój nick powinno się łatwo wymawiać, a co za tym idzie… łatwo zapamiętać
  4. Dobry nick powinien nawiązywać do tematyki, jaką poruszasz na swoim TikToku (ale może to być też imię i nazwisko, jeśli np. prowadzisz bloga czy stronę internetową z twoimi imieniem i nazwiskiem w nazwie)
  5. Jeśli jeszcze nie jesteś popularną osobą, nie dodawaj w swoim nicku słowa „official” (na TikToku jest pełno nicków typu: viki_official, werka_official itp. Oczywiście należą one do bardzo małych kont)
  6. Nie dodawaj w swoim nicku np. „https”, „user” itp. Przez to nasze konto dla innych jest traktowane jako nieprofesjonalne.

Jak rozwinąć konto na TikToku? Dodaj zdjęcie profilowe

W miejscu Twojego zdjęcia profilowego widnieje tiktokowy avatar, świnka Pepa, Ariana Grande czy Harry Potter? Zaraz, a do kogo należy ten profil? Bo chyba nie do świnki Pepy? No chyba, że twoj TikTok jest w całości poświęcony tej bajkowej postaci, to w porządku. Chociaż, z drugiej strony, profili ze świnką Pepą na profilowym w tej aplikacji jest całe mnóstwo, a przecież, skoro czytasz ten artykuł, to zgodnie z jego tytułem, chcesz się wybić na TikToku. Czyż nie? W takim razie warto chyba pomyśleć nad zmianą zdjęcia profilowego.

Jak zmienić zdjęcie profilowe na TikToku?

Jakie zdjęcie profilowe warto dodać na TikToka?

porady jak rozwinąć konto tiktok

Tak naprawdę znowu wracamy do pierwszego punktu, czyli do tego, o czym jest twój TikTok. Jeśli o Tobie (bo np. tańczysz, śpiewasz, uczysz angielskiego itd. itp.), najlepiej będzie, jeśli dodasz swoje własne zdjęcie. Jakie ono ma być? Dobrej jakości, wyraźne, żeby było widać, że to ty. Jeśli jesteś np. fryzjerką czy kosmetyczką, może warto zrobić sobie zdjęcie z jakimś atrybutem kojarzącym się z twoją pracą? Jeśli natomiast prowadzisz na TikToku konto np. swojej marki, możesz w miejscu zdjęcia profilowego umieścić logo.

Wideo profilowe na TikToku

TikTok daje nam również możliwość umieszczenia wideo profilowego. To świetna opcja, ponieważ dzięki takiemu ruszającemu się profilowemu, możemy jeszcze bardziej się wyróżnić.

Pamiętaj, interesujące, ciekawe i kreatywne konta, mają jeszcze większe szanse na to, aby wybić się na TikToku! A przecież o to właśnie ci chodzi.