Możliwość umieszczenia adresu strony internetowej w bio na TikToku to funkcja szczególnie przydatna dla osób, które prowadzą w aplikacji np. profil swojej marki. W tym artykule wyjaśnimy wam, jak dodać link do strony w profiu na TikToku. 

TikTok to aplikacja, która w ostatnich miesiącach cieszy się coraz większym zainteresowaniem marketerów. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ na TikToku można z powodzeniem promować swoją markę, a co za tym idzie pozyskiwać nowych klientów. Jedną z ważnych funkcji, które pomagają nam w prowadzeniu działań sprzedażowych w aplikacji, jest możliwość kierowania użytkowników z TikToka na naszą stronę internetową. Jak dodać link do strony w profilu na TikToku? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Nie mam opcji dodania klikalnego linku na TikToku

Zanim krok po kroku pokażemy wam, jak dodać link do strony na naszym TikTokowym profilu, musimy wyjaśnić, co należy zrobić, aby w ogóle mieć dostęp do tej funkcji.

Po pierwsze, musicie przełączyć się z konta osobistego na konto PRO.

Jeśli już macie włączone konto PRO, ogromne znaczenie odgrywa to, czy zdecydowaliście się na konto twórcy (creator) czy konto biznesowe (business). Na koncie biznesowym funkcja dodania klikalnego linku jest dostępna od razu. Natomiast na koncie twórcy otrzymujemy możliwość umieszczenia adresu naszej strony internetowej w profilu dopiero, kiedy zaobserwuje nas 1000 osób. 

Jak dodać adres strony internetowej w profilu na TikToku

Jak dodać adres strony internetowej w profilu na TikToku?

Dodanie linku do strony internetowej na TikToku jest bardzo proste, pod warunkiem, że spełniamy zasady, o których wspomniałyśmy wyżej. Jeśli więc posiadacie konto biznesowe lub obserwuje was minimum 1000 osób na koncie twórcy, koniecznie dodajcie adres swojej strony w profilu. Oto, jak to zrobić.

  • Wejdź w „edytuj profil”
  • Kliknij „dodaj stronę internetową”
  • Wpisz adres strony internetowej