Facebook zawsze był o znajomych. Ale teraz jest też o miłości. Giganci mediów społecznościowych uruchomili Facebook Randki, ich odpowiedź na Tinder i inne aplikacje randkowe. Nowa funkcja łączy Facebook infrastruktury sieciowej i danych, aby pomóc znaleźć mecze, które pasują do Ciebie.

Dla firmy, która zna Cię tak intymnie jak Facebook, to ma całkowity sens, że serwis randkowy uruchomiony. Ale z wszystkich jego kontrowersji, w tym trwającego dochodzenia antymonopolowego, czy naprawdę chcemy Facebook głębiej w naszym życiu?

Oddzielna aplikacja w ramach aplikacji

Facebook Dating żyje w Twojej aplikacji na Facebooku. Rozszerzenie jest dostępne dla użytkowników 18 i powyżej, którzy muszą aktywować swój profil randkowy.

Po aktywacji, to pyta o płeć, kto jesteś zainteresowany, kilka ustawień o Tobie i kilka ustawień prywatności. Można dostosować lokalizację randki, odległość od Ciebie, wiek i wzrost preferencji. Możesz nawet wskazać preferencje religijne i czy nie masz nic przeciwko temu, aby Twoja para miała dzieci.

To będzie prawdopodobnie ulga zauważyć, że informacje na temat Randki jest oddzielony od zwykłej aplikacji Facebook. To idzie do pewnych długości, aby je odróżnić: To sprawia, że tworzysz zupełnie nowy profil, a wszystkie szczegóły, które chcesz pokazać.

Zapewnia, że znajomi z Facebooka nie pojawi się na profilu randkowym, i można usunąć przyjaciół przyjaciół z potencjalnych meczów, aby uniknąć niezręcznych spotkań.

FB Dating pozwala również zablokować niektórych ludzi z kiedykolwiek zobaczyć swój profil randkowy.

Czym to się różni?

Podobnie jak Tinder, Facebook Dating pozwala przewijać niekończące się karty osób szukających par. Ale zamiast swiping, kliknij na krzyżyki i serca. Ma również „drugie spojrzenie” funkcja do cofania się i przeglądania meczów, które przeszły na.

facebook randki

Jak można się spodziewać, Dating korzysta z wielu danych i funkcji swojego wielkiego brata. Aplikacja może sugerować innych użytkowników, którzy mają wspólne wydarzenia, w których uczestniczyłeś, rzeczy, które lubisz i grupy śledzone na głównym koncie.

Unikalna funkcja o nazwie Secret Crush pozwala Ci wymienić osoby spośród Twoich znajomych z Facebooka i Instagram Followers. Jeśli kiedykolwiek dołączą oni do Randki, zostaną powiadomieni, że ktoś się w nich „zadurzył”. Jeśli dodadzą cię do swojej listy „crush”, jak również, będziesz natychmiast dopasowane, jakby przyspieszyć proces randki. Poza tą okazją, Facebook obiecuje nigdy nie ujawnić swoje zgnioty – jeśli jesteś fickle, można mieć do dziewięciu!

Facebook na pewno jest pochylony nad przyspieszeniem procesu dopasowania. Aplikacja pozwala na interakcję z innymi użytkownikami, pozwalając komentować ich zdjęcia profilowe, mimo że nie „pasują” do nich. To może stać się irytujące bardzo szybko.

To śmiało zacisnął się na jak liberalnie użytkownicy mogą korzystać z jego czatów, choć. Czaty są ograniczone do tekstu i GIF-ów tylko. Żadne linki, zdjęcia, płatności i filmy mogą być udostępniane na Facebook Dating. Ograniczenia te są ciężką ręką odpowiedź na porno-bot spams, niepożądane zdjęcia i inne oszustwa, które przyniosły aplikacje randkowe do niesławy. Jest to odważny ruch, który może naprawdę uczynić aplikacje randkowe zdrowszym miejscem. Często są one piętnowane jako platforma dla drapieżnych zachowań, a także zachęcają do kultury zaczepiania.