Dodawanie napisów do relacji na InstaStories  jest bardzo ważne, bo nie każdy może odtworzyć filmik z dźwiękiem. Niestety, jest to bardzo czasochłonne. Da się to jednak zrobić znacznie szybciej. Jak? Już wyjaśniamy!

Każdego dnia InstaStories przegląda ok. 500 mln użytkowników. Każdy z nich robi to o innej porze dnia i w zupełnie innych okolicznościach. Jedni oglądają InstaStories z dźwiękiem, inni z pewnych przyczyn nie mogą lub nie chcą go włączać.

Te wszystkie kwestie sprawiają, że Instagramerzy, tworząc InstaStories, muszą przygotować je tak, aby były one nie tylko atrakcyjne, ale przede wszystkim łatwo przyswajalne i dostępne dla wszystkich followersów – bez wyjątków.

O jakich wyjątkach mowa? Wśród użytkowników, którzy oglądają nasze InstaStories mogą być przecież np. osoby niesłyszące. Relacje bez dźwięku oglądają również osoby jadące komunikacją publiczną, studenci na wykładach, uczniowie w szkole, ludzie w pracy. O tym, czy wymienione grupy ludzi zainteresują się naszymi InstaStories i obejrzą je od początku do końca, będzie decydowało przede wszystkim to, czy dodamy do nich napisy.

„Dlaczego”? Zapyta niejeden Instagramer i doda: „przecież, jeśli ktoś w tej chwili nie może odtworzyć mojego InstaStory z dźwiękiem, może to zrobić później, kiedy będzie miał taką możliwość”. Teoretycznie to prawda (nie licząc osób, którym nie pozwalają na to ograniczenia związane z ich niepełnosprawnością), ale w praktyce szanse na to są niewielkie, ponieważ ludzie często o tym zapominają. Dlatego naprawdę warto poświęcić swój czas i zwyczajnie ułatwić odbiorcom odbiór tworzonych przez nas treści.

Jak dodać napisy do InstaStories łatwiej i szybciej?

Jak dodać napisy do InstaStories łatwiej i szybciej

Wielu twórców prowadzących swoje profile na Instagramie spędza sporo czasu na ręcznym dodawaniu napisów do InstaStories.

Jest jednak pewien sposób, który bardzo ułatwi nam to zadanie! A pomoże nam w tym… wbudowany w naszym smartfonie mikrofon. Wystarczy, że go włączymy, a napisy same zaczną pojawiać się na ekranie.

Nie jest to natomiast rozwiązanie idealne. Trzeba podkreślić, że w tekście tworzonym automatycznie, mogą pojawić się literówki, a niektóre słowa mogą zostać przekręcone. Kolejna kwestia to interpunkcja – tutaj na pewno pojawi się wiele błędów. Dlatego też, jeśli będziecie tworzyć napisy tym sposobem, musicie pamiętać o tym, aby dokładnie sprawdzić wygenerowany tekst i poprawić w nim wszystkie niedociągnięcia.