Od czasu, gdy niemiecki rzemieślnik Jan Gutenberg stał się twórcą pierwszej przemysłowej metody druku na świecie, nie sposób wyobrazić sobie współczesnych czasów bez prasy, książek, kalendarzy, ulotek czy naklejek. Z biegiem czasu nastąpił rozwój technologii cyfrowej, który szczególnie zmienił branżę poligraficzną. Dzisiaj do przygotowywania wydruków i produkcji różnorodnych publikacji używa się nowoczesnych technologii komputerowych, dzięki którym procesy te są znacznie usprawnione. Gdzie powinieneś się udać w celu wydrukowania fotoksiążek czy wizytówek? Czy znajdziesz w Lublinie druk offsetowy?

Jakie usługi oferują drukarnie w Lublinie? 

Współczesne drukarnie lubelskie charakteryzują się wysoką jakością oferowanych usług i szybkim czasem ich realizacji. Zajmują  się wydrukiem różnorodnych materiałów reklamowych, drukiem publikacji, wizytówek, naklejek, fotoksiążek, a nawet klejonych pudełek. Bez problemu można w nich zamówić wydruk dokumentów i materiałów na papierze firmowym, np. dyplomy, koperty czy teczki z logo danej marki.    

Tego typu miejsca gwarantują najwyższą jakość druku, szybką realizację zleceń i atrakcyjne ceny. Drukarnie w Lublinie można odwiedzać osobiście lub wysłać zapytanie odnośnie potencjalnego zamówienia za pomocą specjalnego formularza umieszczonego na stronie internetowej. Taką formę kontaktu z klientem oferuje m.in. cyfrowa drukarnia Printika. Szukasz wydruku cyfrowego, chcesz zamówić kalendarze albo interesuje Cię drukowanie naklejek w Lublinie? Z pewnością bez problemu znajdziesz drukarnię, która spełni Twoje oczekiwania.

Wydruk cyfrowy czy offsetowy?

Wydruki cyfrowe w Lublinie to usługi na wysokim poziomie. Druk tego rodzaju jest najpopularniejszą metodą stosowaną np. w produkcji ulotek, biletów czy wizytówek, nawet w niewielkich nakładach. Wykonuje się go przy pomocy elektrofotograficznej maszyny, która po odczytaniu danych przesłanych z komputera czy dowolnego nośnika cyfrowego, szybko i tanio drukuje potrzebne rzeczy. Z kolei druk offsetowy najlepiej stosować przy dużych nakładach. Jest to technika druku płaskiego, gdzie wykorzystuje się specjalnie wykonane matryce do poszczególnych projektów.  Wykorzystane farby są maziste i olejowe, a nadruki bardzo dokładne. Jest to świetne rozwiązanie przy drukowaniu plakatów, katalogów czy map. Aktualnie praktycznie każda drukarnia w Lublinie w swojej ofercie ma obie techniki wydruków. 

Cena wydruku a jakość oferowanych usług

Realizacja wydruków w Lublinie jest na wysokim poziomie, a wszystkie drukarnie, gdzie priorytetem jest indywidualne podejście do klienta, są oblegane. Bardzo często jakość oferowanych usług idzie w parze z wyższą ceną, jednak należy pamiętać, że warto dopłacić, aby otrzymać produkt stworzony zgodnie z Twoim pomysłem i wymaganiami. Tego typu wydruki jak wizytówki czy ulotki, to promocja firmy. Wykonane na wysokogatunkowym papierze, schludne i estetyczne przyciągną klientów. Z kolei nasycone kolorami fotoksiążki z wyraźnymi zdjęciami mogą być wspaniałym prezentem dla bliskich i pamiątką na całe życie. Jeśli jednak niskie koszty druku są dla Ciebie najważniejsze, wystarczy, że w wyszukiwarce internetowej wpiszesz frazę „tania drukarnia Lublin”. Warto jednak dobrze się zastanowić, czy taka oszczędność będzie opłacalna.