TikTok to platforma mediów społecznościowych do tworzenia, udostępniania i odkrywania krótkich filmów. Aplikacja jest używana przez młodych ludzi jako gniazdo do wyrażania siebie poprzez śpiew, taniec, komedię i lip-syncing, a także pozwala użytkownikom tworzyć filmy i udostępniać je w całej społeczności.

Czy istnieją jakieś ograniczenia wiekowe?

W TikTok minimalny wiek użytkownika to 13 lat.

W Irlandii cyfrowy wiek zgody został ustalony na 16 lat. W przypadku dzieci poniżej tego wieku zgodę musi wyrazić rodzic lub opiekun dziecka.

Jak założyć konto na TikToku?

Użytkownicy mogą zarejestrować się za pomocą swojego Facebooka, Instagrama, Twittera lub konta e-mail.

Sprawdź jak korzystać z TikTok bez rejestracji.

Dlaczego nastolatkom się to podoba?

TikTok to zabawna aplikacja, która pozwala nastolatkom tworzyć i udostępniać filmy swoim znajomym.

Od wczesnych dni mediów społecznościowych (w szczególności na YouTube), filmy z synchronizacją ust okazały się popularną formą treści generowanych przez użytkowników wśród nastolatków. Popularność programów telewizyjnych takich jak Lip Sync Battle również przyczyniła się do wzrostu zainteresowania tego typu platformą.

Nastolatki lubią też rywalizować w różnych wyzwaniach, do których można się zgłosić za pomocą hashtagów pojawiających się w aplikacji. Aplikacja ma bardzo oddaną, młodą społeczność użytkowników. Dla wielu z nich zdobywanie polubień, followersów i umieszczanie swoich filmów w aplikacji jest ważnym priorytetem. Tworzenie i dzielenie się własnymi treściami stanowi obecnie dużą część tego, jak nastolatki spędzają czas w sieci. Nastolatki przestają być widzami w sieci i stają się twórcami treści. Ta aplikacja może być dla nich naprawdę kreatywnym sposobem, zabawnym sposobem wyrażania siebie i tworzenia własnych treści społecznościowych.

Jak działa TikTok?

Podobnie jak większość innych aplikacji i sieci społecznościowych, użytkownicy mogą śledzić innych użytkowników, lubić i komentować filmy innych użytkowników. Nastolatki mogą wysyłać emoji do swoich ulubionych piosenkarzy na TikTok.

Użytkownicy mogą najpierw wybrać piosenkę, którą chcą wykorzystać w swoim wideo, a następnie nagrać siebie mimując razem z muzyką. Alternatywnie, użytkownicy mogą najpierw nagrać swój filmik, a następnie wybrać piosenkę i/lub dodać podkład głosowy. Aplikacja ma wiele sposobów, aby dodać więcej zabawy do filmów użytkownika, na przykład, istnieją opcje, aby strzelać w zwolnionym tempie, poklatkowo, szybko do przodu, filtry, efekty lub nawet odtwarzać piosenkę do tyłu itp. Gdy użytkownicy są zadowoleni z ich wideo, mogą opublikować go do swoich zwolenników i udostępnić go w innych sieciach społecznościowych, na przykład; Messenger, WhatsApp, Instagram itp. Istnieje również funkcja duetu, która pozwala połączyć się z innym użytkownikiem.

Narzędzie wyszukiwania umożliwia użytkownikom przeglądanie innych filmów. Użytkownicy mogą również przeglądać treści w ramach trendujących hashtagów na stronie „Dla Ciebie”. Trendujące hashtagi pozwalają użytkownikom przeglądać treści, które są obecnie popularne, i przyczyniają się do tego, że ich własne wideo jest zgodne z tym trendem przy użyciu tego samego hashtagu. TikTok czasami promuje wyzwania tematyczne, zachęcając użytkowników do tworzenia filmów, które są związane z danym tematem, na przykład; #Lipsncychallenge, #Comedychallenge, itp.

Czy mogę zablokować użytkownika na TikToku?

Aby zablokować użytkownika, przejdź do jego profilu, naciśnij na „…” w prawym górnym rogu i wybierz „zablokuj tego użytkownika”. W tym samym menu możesz odblokować użytkownika.

Użytkownicy mogą zgłaszać komentarze, filmy, czaty lub inne konta.

Użytkownicy mogą również oflagować nieodpowiednie treści. Aby zgłosić TikTok naciśnij na przycisk z trzema kropkami, a następnie kliknij „zgłoś nadużycie”.

jak działa tiktok

Jakie są potencjalne zagrożenia?

Jakie są potencjalne zagrożenia?
Użytkownicy mogą być narażeni na nieprzyjemny język i treści o charakterze seksualnym. Użytkownicy mogą komentować inne filmy, to pozostawia potencjał do zastraszania online lub negatywnych komentarzy. Aplikacja wydaje się promować pozytywne komentarze i zachęca użytkowników do „powiedzenia czegoś miłego”, jednak jeśli natkniesz się na nieodpowiedni komentarz, istnieje opcja zgłoszenia nadużycia. Ze wszystkim, co jest udostępniane online, zalecamy zapoznanie się z działaniem aplikacji, sprawdzenie ustawień prywatności.