Jesteś nowy w oglądaniu filmów TikTok Live? Oto kilka wskazówek, jak uzyskać najlepsze wrażenia oraz funkcje do wypróbowania…

TikTok, podobnie jak wiele innych aplikacji social media, ma możliwość livestreamingu. Chociaż nie wszyscy użytkownicy mogą sami iść na żywo, każdy może oglądać strumienie na żywo.

Oto kilka wskazówek, jak uzyskać najlepsze wrażenia z oglądania TikTok Live.

Czym jest TikTok Live?

TikTok Live to funkcja transmisji na żywo w serwisie TikTok. Musisz mieć co najmniej 16 lat i zdobyć co najmniej 1000 followersów, aby rozpocząć TikTok Live. Każdy, jednak, może oglądać TikTok życia, a są twórcy, którzy idą na żywo z każdej niszy. Możesz oglądać wszystko, od tworzenia silikonowych kubków, po czas pływania w psiej świetlicy.

Podczas oglądania TikTok Live możesz wysyłać polubienia do twórcy, komentować, wysyłać prezenty pieniężne, a nawet sprawdzić profil twórcy bez opuszczania wideo Live. Oto kilka wskazówek, które dadzą ci najlepsze możliwe doświadczenie oglądania…

Jak wysyłać polubienia na live Tiktok?

jak wysyłać polubienia na tiktok live
jak wysyłać polubienia na tiktok live

TikTok Lives to świetny sposób na interakcję z ulubionymi twórcami w bardziej osobisty sposób.

Jednym ze sposobów okazania uznania ulubionym twórcom na TikTok jest wysyłanie polubień na ich TikTok Live. Możesz wysłać nieograniczoną liczbę polubień poprzez dwukrotne dotknięcie ekranu. Twórcy są klasyfikowani co tydzień na podstawie ilości polubień, które otrzymują na swoich Live’ach, więc wysyłanie polubień może naprawdę pomóc twórcy w rozwoju.

Możesz także zadawać twórcy pytania w formie komentarzy podczas streamu. Komentarze pojawiają się na żywo dla każdego, kto dołączy do strumienia, a także dla twórcy, co pozwala mu na otwartą dyskusję z widzami. Możesz również wysyłać pytania za pomocą funkcji Q&A, która pojawia się obok paska komentarzy.

Wyślij prezenty do gospodarza live na TikToku

Innym sposobem, w jaki można okazać swój podziw dla ulubionych twórców, jest forma prezentów. TikTok umożliwia użytkownikom zakup monet, które następnie można wykorzystać do wysyłania prezentów pieniężnych podczas strumieni. Twórcy są powiadamiani, gdy prezenty są wysyłane do nich, co oznacza, że często podziękują dawcy prezentu w czasie rzeczywistym.

TikTok szereguje również widzów, gdy dołączają do Lives. Możesz iść w górę w rankingu poprzez wysyłanie prezentów do twórców, a za oglądanie Lives przez długi okres czasu. Możesz sprawdzić te rankingi, stukając na ikonę widzów w prawym górnym rogu. Te rankingi są domyślnie publiczne, ale jeśli nie chcesz, aby Twoje nazwisko pojawiło się publicznie, możesz zmienić opcje prywatności w ustawieniach TikTok.

Sprawdź stronę profilu twórcy

TikTok pozwala na interakcję ze stroną profilową twórcy podczas oglądania ich wideo na żywo. Możesz to zrobić, stukając w ich zdjęcie profilowe. Podczas przechodzenia do strony profilowej dźwięk ze strumienia na żywo będzie nadal odtwarzany w tle.

Jeśli zdecydujesz się oglądać wideo TikTok z ich strony profilowej, dźwięk Live zatrzyma się na czas trwania wideo, ale możesz łatwo nawigować z powrotem do Live po zakończeniu oglądania wideo TikTok.

Ukryj komentarze podczas TikTok Live

Czasami masowa ilość polubień i komentarzy wysyłanych podczas TikTok live może stać się przytłaczająca. Jeśli chcielibyście odpocząć od wszystkich malutkich serduszek i przewijających się komentarzy możecie przeciągnąć palcem po ekranie w prawo.

To przeniesie Cię do ekranu, który jest wolny od komentarzy i polubień, dzięki czemu można po prostu skupić się na livestream.

Podziel się życiem TikTokowym z przyjaciółmi

Jeśli naprawdę podoba Ci się TikTok Live, możesz szybko i łatwo podzielić się nim ze swoimi przyjaciółmi bez opuszczania Live. Ponieważ komentarze pojawiają się w czasie rzeczywistym, możesz nawet porozmawiać z przyjacielem w sekcji komentarzy, gdy tylko dołączą.

Dlaczego powinieneś oglądać TikTok Lives?

TikTok Lives to świetny sposób na interakcję z twórcami na bardziej intymnym poziomie. W przeciwieństwie do zwykłych filmów TikTok, możesz obserwować interakcję twórcy z każdym komentarzem w czasie rzeczywistym, dzięki czemu jest to bardziej konwersacyjne doświadczenie.

TikTok Lives to świetne miejsce do dyskusji i budowania społeczności.